Adwokat sprawy rodzinne Wrocław – ważne zagadnienia

Sprawy rodzinne bardzo często znajdują swoje rozwiązanie na wokandzie w sądzie. Sprawy, które dotyczą naszych uczuć, dzieci oraz majątku są bardzo wrażliwe i trudne do przeprowadzenie bez wylania morza łez. Jednak doświadczony adwokat w sprawach rodzinnych pomoże wyjaśnić wszelkie nieporozumienia w sądzie, aby wszystko wróciło do znanego ładu. Ten artykuł wskaże częste sprawy rodzinne, które toczą się w polskich sądach.

Adwokat sprawy rodzinne Wrocław:

– zaprzeczenie ojcostwa

– sprawy o rozwód

– ustalenie kontaktu z dzieckiem

– zaprzeczenie ojcostwa

Bycie rodzicem jest to naprawdę cudowny czas, pełny ciepła rodzinnego, troski o malucha oraz przyglądanie się jego rozwojowi. Jednak, jeśli ojciec nie wychowuje własnego dziecka to pojawiają się problemy i konflikty. Jeśli mężczyzna podejrzewa, że wychowuje nie swoje dziecko, powinien skonsultować się z osobą, której profesja nazywa się adwokat sprawy rodzinne Wrocław. Adwokat doradzi, jakie kroki prawne należy podjąć, aby zaprzeczyć ojcostwu i przestać być prawnym opiekunem dziecka.

Warto pamiętać o ważnych zasadach. Jeśli dziecko rodzi się w trakcie trwania małżeństwa lub 300 dni od jego unieważnienia lub ustania, zakłada się, że ojcem dziecka jest mąż matki. Jeśli natomiast dziecko urodzi się przed 300 dniem od unieważnienia lub ustania, ale po zawarciu kolejnego małżeństwa przez matkę dziecka, zakłada się, że ojcem dziecka jest drugi mąż kobiety.

Adwokat sprawy rodzinne Wrocław – sprawy o rozwód

Sprawy o rozwód są również bardzo popularne w codziennej pracy adwokata do spraw rodzinnych we Wrocławiu. Obecnie istnieje wiele powodów, dlaczego młodzi ludzi decydują się na rozwód. Jednym z popularnych powodów jest niezgodność charakterów, zaraz obok niedochowania wierności małżeńskiej. Warto również zauważyć, że wzrósł również odsetek rozwodów wśród osób w średnim wieku,którzy próbują ułożyć sobie życie na nowo. Innymi powodami rozwodów, wymienianymi przez małżonków są: problemy finansowe, niedobór seksu oraz problemy psychiczne jednego z partnerów. Profesjonalny adwokat pokieruje sprawnie każdą sprawą rozwodową, niezależnie od powodu takiej decyzji. Konflikt małżeński może być rozwiązany za pomocą kilku środków: polubownej ugody, mediacji oraz za pomocą postępowania sądowego.

Adwokat sprawy rodzinne Wrocław – ustalenie kontaktu z dzieckiem

Doświadczony adwokata do spraw rodzinnych we Wrocławiu zajmuje się też ustalaniem kontaktu z dzieckiem. Takie ustalenia są niezbędne jeśli dochodzi do rozwodu. Wtedy najlepiej porozumieć się z adwokatem do spraw rodzinnych we Wrocławiu, który doradzi najlepsze rozwiązanie. Obecnie rekomenduje się wprowadzenie nieograniczonego kontaktu rodzica z dzieckiem. Jednak jeśli byli małżonkowie mieszkają daleko od siebie, warto uregulować tą sprawę.