Alfa Romeo i wynajem długoterminowy – Czy to się opłaca? Kto powinien się zdecydować?

Wynajem długoterminowy już od jakiegoś czasu funkcjonuje w naszym kraju, natomiast to dopiero ostatnimi czasu można powiedzieć o wzroście jego popularności. Klienci uznają to, jakoś świetna alternatywa chociażby dla leasingu, a nawet zakupu gotówkowego oraz kredytu. Nie można jednak powiedzieć, że klienci są w pełni przekonanie co do atrakcyjności tej formy finansowania pojazdów, stąd zaleca się pozyskania informacji, które z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości.

Wynajem długoterminowy w skrócie – na czym polega i czym jest?

W wynajmie długoterminowym aut, mamy możliwość korzystania z samochodu, jeżeli będziemy opłacać każdego miesiąca czynsz o ustanowionej w umowie wysokości. Szczególnie jeśli interesują nas pojazdy, takie jak Alfa Romeo wynajem długoterminowy okaże się szansą, aby udało się nam je pozyskać. Często zauważymy, że spora część osób nie odróżnia najmu długoterminowego od klasycznego leasingu. Umowa leasingowa nie daje nam jednak bogatego pakietu dodatkowych usług, dzięki którym obniżymy swoje wydatki, ograniczając się jedynie do tankowania paliwa. Dodatkowo, nie przy wynajmie nie ma wymogu uiszczania wpłaty własnej, a firma finansująca bierze na siebie dużą część żmudnych formalności.

Minusem jest jednak to, że nieopłacalny może okazać się wykup samochodu, ponieważ będzie wiązało się to ogromnymi kosztami. O wiele lepiej, dokonać tego po zakończeniu leasingowej umowy, gdyż w takiej sytuacji możemy dokonać tego na preferencyjnych warunkach.

Kto powinien sięgnąć po opcję najmu długoterminowego?

Wbrew powszechnym przekonaniom, najem długoterminowy to nie jest rozwiązanie, które sprawdzi się tylko w wypadku firm. Poleca się tę opcję również klientom indywidualnym. Przedsiębiorca ma szanse na uzyskanie stałych kosztów, kiedy to firma finansująca zajmuje się większością formalności. Osoba prywatna będzie miała okazję użytkować nowy samochód, bez względu na to, czy posiada odpowiednią ilość gotówki na bezpośredni zakup, a także na to, jak wygląda jej zdolność kredytowa.

Łatwo dostrzec, że w obydwu przypadkach jest to opcja bardzo opłacalna. Klienci najbardziej cenią natomiast to, że opłaty są na stałym poziomie. To, jak wysoki będzie miesięczny czynsz, będzie zależało od długości obowiązywania umowy, a także od tego, na jaki model samochodu się zdecydujemy. Wypożyczalnia często może nałożyć na nas limit, który dotyczy maksymalnego rocznego lub miesięcznego przebiegu, a wówczas gdy go przekroczymy, za każdy kilometr ponad limit, będziemy musieli dopłacić.

Jeżeli nie chcemy spotkać się z takimi sytuacjami, warto wnikliwie zapoznać się treścią umowy, pod którą chcemy złożyć swój podpis. W momencie zwrotu pojazdu do wypożyczalni, musi być ono w zadowalającym stanie. W związku z tym, koniecznie należy o nie wyjątkowo dbać podczas użytku codziennego. Nadmierna eksploatacja to podstawa dla firmy finansującej, aby pociągnąć nas do dodatkowych kosztów.