Czy można samodzielnie pozycjonować blogiem seo?

Pozycjonowanie strony blogiem czy inaczej prowadzenie bloga seo na potrzeby pozycjonowania strony firmowej to obecnie standard. Coraz więcej firm zastanawia się nad tym, aby taki blog utworzyć. Czy samodzielne pozycjonowanie strony za pomocą bloga jest możliwe i ma sens?

Wszystko zależy od indywidualnych umiejętności

Prowadząc własną działalność usługową lub sklep w tym sklep internetowy, dobrze jest założyć blog, który ma korzystny wpływ na pozycjonowanie firmowej strony. Teraz pod hasłem pozycjonowanie blog, można znaleźć mnóstwo informacji, które wskazują na to, że ta metoda jest nie tylko skuteczna, ale i bardzo popularna. Stąd wiele kolejnych firm zastanawia się nad tym, aby takiego bloga utworzyć. Niektórzy robią to całkiem samodzielnie. Potrafią utworzyć prostą stronę bloga i publikować treści. Niekiedy robią to z małą pomocą fachowców, którzy takimi informacjami dzielą się na forach internetowych lub w innych miejscach w sieci. Osoby, które na przykład na co dzień zajmują się programowaniem albo copywritingiem, już w ogóle nie mają problemu z tym, aby zająć się wszystkim osobiście. W końcu tego rodzaju czynnościami zajmują się w pracy. Jednak nie wszystkim to wychodzi. Efekty z samodzielnego prowadzenia bloga są różne. Niektórzy ich w ogóle nie zauważają. Wiele osób popełnia mnóstwo błędów przy pisaniu artykułów. Czasem wydaje się, że upychając mnóstwo słów kluczowych w jednym krótkim tekście, korzystniej wpłynie się na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Tymczasem to prowadzi przede wszystkim do utraty jakości tekstu i zainteresowania ze strony czytelników. Nawet roboty Google źle na to reagują, więc jeśli ktoś nie za bardzo się na tym zna, może powinien skorzystać z pomocy osób, które mają w tym zakresie większe doświadczenie.

Dlaczego lepiej zlecić zarządzanie blogiem profesjonalistom?

Istnieje wiele powodów, dla których lepiej pozycjonowanie blogiem zlecić profesjonalistom. Przede wszystkim potrafią założyć profesjonalny blog, który jest prosty w obsłudze i przyjemny w odbiorze dla czytelników. Poza tym potrafią ustawić go pod kątem pozycjonowania, zgodnie z zasadami seo. W dodatku blog tworzony przez specjalistów zawiera odpowiednie, wysokiej jakości teksty. Artykuły te są odpowiednio długie, zawierają nagłówki i frazy. Fraz tych nie ma zbyt dużo, by treść nie straciła na jakości i nie wyglądała zbyt sztucznie. Profesjonaliści wiedzą jak dobierać tytuły oraz frazy, aby blog współgrał z tematyką strony firmowej i co podlinkować, aby był skuteczny w zakresie pozycjonowania tej strony. Doskonale znają zasady poprawnego publikowania artykułów. Wiedzą ile artykułów opublikować miesięcznie i z jaką częstotliwością. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że posiadają narzędzia, dzięki którym mogą monitorować i analizować wyniki swojej pracy. To ułatwia im planowanie kolejnych działań w tym samym zakresie.

Dobrze wykonany blog firmowy to same korzyści. Jednak jeśli ktoś nie potrafi tworzyć i prowadzić go samodzielnie, powinien skorzystać z pomocy profesjonalistów. Nie ma co w tym przypadku oszczędzać. To i tak dobra inwestycja.

SEM ASSISTANT Mateusz Kozłowski
ul. Opoczyńska 9/5
02-522 Warszawa
NIP 5711652076
WWW http://mateuszkozlowski.pl