Kiedy powinniśmy sięgnąć po tabletki nasenne?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla nas jest sen. Nie możemy tego aspektu lekceważyć. Sen jest przez nas ciągle nie odkryty i nie wiemy o nim wszystkiego. Każdy z nas go potrzebuje. Dorośli sypiają od sześciu do ośmiu godzin dziennie. U dzieci sen powinien być dłuższy. Najwięcej snu potrzebują niemowlaki. Muszą spać nawet kilkanaście godzin na dobę. Otóż, tabletki na sen bez recepty mogą okazać się skuteczne u osób dorosłych, które miewają problemy ze snem.

Dlaczego powinniśmy zaopatrzyć się w tabletki nasenne?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że są one potrzebne osobom, które mają zaburzenia snu lub ich sen nie jest stały i prawidłowy. Na przykład wybudzają się w ciągu nocy. Wtedy sen jest przerywany. Również takie osoby powinny korzystać z tabletek na sen, które można kupić w aptece bez recepty. Co prawda leki nasenne na receptę najczęściej są silniejsze i skuteczniejsze od tych bez recepty, jednak w wielu przypadkach te drugie leki świetnie sobie poradzą z występującym problemem bezsenności. Brak snu często oznacza obniżoną sprawność psychofizyczną. Wpływa to także na zaburzenia nastroju, mogą wystąpić problemy ze skupieniem się, mamy spowolnioną reakcję oraz obniżoną motywację.

Stosowanie tabletek nasennych bez recepty. O czym powinniśmy wiedzieć?

Leki te są dostępne w aptece bez recepty. Najlepsze i polecane są leki oparte na wyciągach ziołowych. Musimy przede wszystkim sprawdzić skład danych leków nasennych. Najlepiej gdy znajdują się w nich składniki naturalne. Te nie są szkodliwe dla naszego organizmu, wręcz przeciwnie, mają walory zdrowotne. Jeśli chcemy mieć spokojny sen, wtedy musimy wiedzieć, że mogą o niego zadbać tabletki na sen, w których jest kozłek lekarski, melisa oraz chmiel. Mają one łagodne działanie uspokajające oraz ułatwiają szybkie i bezproblemowe zasypianie. Środki nasenne z melatoniną mogą pomóc osobom, które podróżują (zmiana strefy czasowej) lub też pracują na zmianę. Wtedy ważne jest odpowiednie uregulowanie rytmu dnia. To ważne i musimy o tym wiedzieć, zanim zdecydujemy się na stosowanie skutecznych tabletek nasennych bez recepty.