Kupujemy mieszkanie w Olsztynie – z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Dla wielu z nas zakup mieszkania to spełnienie marzeń. Gdzie jednak kupować mieszkania? Lepszym wyborem będą mieszkania z rynku pierwotnego? A może to jednak rynek wtórny powinien nas zainteresować? Sprawdzamy!

Mieszkania z rynku wtórnego

Mieszkania z rynku wtórnego to szansa na zakup tańszego, a często nawet urządzonego mieszkania. Jeśli uda nam się trafić na ciekawą ofertę, to nawet może to być mieszkanie gotowe do zamieszkania. Oznacza to, że nie będziemy musieli inwestować w remonty, czy nawet zakup mebli, bo bardzo często właściciele mieszkań z rynku wtórnego sprzedają je z wyposażeniem. Jednak jak wspomnieliśmy, trzeba mieć szczęście, bo mieszkania olsztyn rynek wtórny to nie tylko mieszkania gotowe do zamieszkania, ale również takie, które wymagają gruntownego remontu.

Nie mówimy tutaj tylko o malowaniu ścian, czy wymianie płytek, ale również o wymianie instalacji elektrycznej oraz instalacji kanalizacyjnej. Takie remonty bywają bardzo kosztowne i czasochłonne, więc nie zawsze zakup mieszkania z rynku wtórnego może nam wyjść na korzyść. Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, warto być wyczulonym na tego typu możliwości, a także dokładnie sprawdzać poszczególne mieszkania, bo tylko w ten sposób możemy uniknąć nieprzyjemności.

Mieszkania z rynku pierwotnego

A jak to wygląda w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego? Tutaj najczęściej otrzymujemy mieszkanie w surowym stanie, które wymaga jeszcze sporego nakładu pracy. Na pewno daje to pewne korzyści, bo sami możemy zdecydować o tym, jak odremontujemy takie mieszkanie i jak je zagospodarujemy. To od nas zależy, jakie dokładnie płytki ułożymy w łazience, jaka kolorystyka będzie dominowała na ścianach, jak również, jakie meble znajdą się w naszym mieszkaniu.

Nie zapominajmy również o tym, że mieszkania z rynku pierwotnego to nowoczesne rozwiązania, w których można liczyć na najwyższą jakość wykonania, pełne bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Cenowo również nie możemy narzekać. Wystarczy sprawdzić, jak dokładnie przekładają się ceny za nowe mieszkanie w porównaniu do tego z rynku pierwotnego, by zrozumieć, że również są one przystępne.

Zakup mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego – co ostatecznie wybrać?

Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, może się trochę rozczarować, ponieważ na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Ostateczny wybór należy do każdego z nas, powinien zależeć od naszych potrzeb, jak i oczekiwań. Z pewnością mieszkania z rynku pierwotnego dają nam więcej możliwości, ponieważ od samego początku mamy wpływ na ich końcowy wygląd.

Mieszkania z rynku wtórnego, choć mogą być tańsze, to nie zawsze są bezpieczne. Poza tym mogą wymagać gruntownego remontu, co nie dość, że pochłania dużo czasu, to też nie zawsze się opłaca. Dlatego, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto przeanalizować wady i zalety każdego z rozwiązań i wybrać to, które jest w stanie sprostać naszych oczekiwaniom.