Profilowane przedszkola językowe – dobre rozwiązanie, czy niepotrzebna strata pieniędzy?

Bardzo ciężko jest odnaleźć przedszkole, które zadowoli nas pod każdym względem. Co więcej, w związku z obecnością wielu ofert, staje się to jeszcze bardziej skomplikowane i jawi się jako spore wyzwanie. Ostatnimi czasy, na popularności zyskały placówki językowe, w którzy dzieci stykają się również z językami obcymi, które w dzisiejszych czasach są bardzo ważne. Chociaż wielu uważa, że to zbyt wcześnie na taką edukację, warto się nad tym zastanowić.

Kiedy wybieramy najlepsze przedszkola Wilanów bywa dla nas jednym z istotniejszych kryteriów wyboru. Pamiętajmy, że musimy być bardzo wymagający wobec takich placówek, a już na pewno w sytuacji, kiedy będziemy zmuszeni do opłaty, za obecność dziecka w prywatnym przedszkolu profilowanym. Są to miejsca, gdzie nacisk nakierowany jest na jedną, konkretną gałąź edukacji.

Przedszkole językowe, okaże się trafioną inwestycją w naszą pociechę!

Wzrost popularności przedszkoli językowych jest faktem, a w dużych miastach placówek tego typu rokrocznie przybywa. Z pewnością warto mieć na uwadze tę opcję, kiedy zastanawiamy się nad tym, do jakiego przedszkola zapisać swoje dziecko. To okazja, aby maluch już na początku swej edukacji mógł mieć kontakt z językami obcymi. Mimo tego, że wydaje się, ze trzylatek nie wyniesie z tego zbyt wiele, a ważniejsze będzie to dopiero na etapie szkolnym, okazuje się to jednak błędne myślenie. Nauka języka to nie tylko zapamiętywanie nowych słów. Całość polega na jednoczesnej zabawie i nauce, a obce słowa zapamiętywane są przy okazji. Językowe przedszkole nie opiera się tylko o naukę obcych języków, gdyż możliwością jest również szeroki zakres dodatkowych zajęć i wielu innych ciekawych atrakcji.

Zalety i wady…

Tego typu placówki, najczęściej mają miano przedszkoli prywatnych, a oznacza to, że pobyt dziecka będzie płatny. Obowiązkiem rodziców będzie zatem opłacanie czesnego, a to może wynosić od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych. Może wydawać się to bardzo dużo, szczególnie mając na uwadze to, że płatność dotyczy każdego miesiąca, natomiast i te publiczne placówki nie są całkowicie darmowe. Co ciekawe, niekiedy nauka w niepublicznym przedszkolu okazuje się finalnie tańsza, dlatego nie skreślajmy tej opcji już na samym wstępie, kiedy przestraszy nas wysoka cena.

Niezliczona liczba zalet wiąże się z przedszkolami językowymi, a najbardziej cenne jest to, że nasz maluch osłucha się dobrze z wieloma językami obcymi, a przynajmniej z dwoma. Co więcej, placówki niepubliczne to gwarancja najwyższe poziomu bezpieczeństwa, a to wszystko dzięki monitoringowi i innym systemom. Nie ma najmniejszych szans, że ktokolwiek nieznajomy z ulicy będzie w stanie wejść do budynku. Sporym plusem jest także to, że placówki te mają dostęp przez cały rok, a fakt ten bierze się po prostu z braku przerwy wakacyjnej.

Czy profilowane przedszkole zawsze jest lepszym wyjściem?

Nie jest to oczywiste, czy placówki o konkretnych profilach są lepsze od tych „zwykłych” publicznych. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, konieczna jest realizacja podstawy programowej, którą zatwierdza Ministerstwo Edukacji Narodowej. Istnieje jednak szansa, aby program nauczania doczekał się pewnych modyfikacji i urozmaiceń. Wszystko zależy zatem pod potrzeb i charakteru konkretnej placówki. To właśnie rodzice powinni najlepiej znać swoje dzieci i ich zainteresowania, a na podstawie tego, należy dobrać odpowiednie zajęcia dodatkowe. Możliwości jest cała masa. Będzie to np. joga, rytmika, nauka gry na instrumentach, zajęcia artystyczne, ale również sportowe. Zanim postawimy na konkretną placówkę, sprawdźmy z jak szeroką ofertą będziemy mieli do czynienia, gdyż czasami konieczne będzie dostosowywanie zajęć, zmiana na inne, czy też rezygnacja.