Przewodnik po Majorce, czyli co warto zobaczyć

Planujesz wyjazd na Majorkę? Zastanawiasz się, jak zaplanować swój pobyt? A może rozważasz, co zobaczyć na majorce? Poniżej prezentujemy kilka miejsc, które koniecznie powinieneś zobaczyć. Zapoznaj się z nimi!

Katedra La Sue w Palma de Mallorca

Wybierając się na Majorkę, warto wygospodarować trochę czasu na zobaczenie atrakcji wyspy. Warta naszej uwagi jest sama Palma de Mallorca, czyli stolica Majorki, która skrywa w sobie wiele ciekawych miejsc. Wśród nich z pewnością można wymienić katedrę La Sue. To zarazem najpiękniejsza katedra, jak i jedno z charakterystycznych punktów, które trzeba odwiedzić na Majorce. Katedra robi wrażenie na każdym. Zachwyca swoim pięknej zewnętrznym, jak i wewnętrznym poprzez mnogość kolorowych witraży, które tworzą niezwykły pejzaż światła. Na tym jednak nie koniec, ponieważ to właśnie w tej katerze nad głównym ołtarzem znajduje się instalacja z lamp i świateł, którą wykonał sam Gaudi.

Stare miasto w Alcudia

Dla miłośników architektury równie ciekawa może okazać się wizyta w Alcudia. To właśnie tutaj mamy okazję na własne oczy zobaczyć doskonale zachowane średniowieczne mury wraz z wieżami strażniczymi oraz pospacerować wąskimi uliczki starego miasta. Na starym mieście pod dostatkiem jest restauracji oraz kawiarni, w których możemy miło spędzić czas, a przy okazji poczuć klimat tego wyjątkowego miejsca.

Punkt widokowy w Cap de Formentor

Jednak Majorka to nie tylko ciekawa architektura, ale również malownicze widoki. Największą popularnością cieszy się przylądek Cap de Formentor, na którym znajduje się punkt widokowy z latarnią marską. To właśnie z niego rozprzestrzeniają się niesamowite widoki, które zachwycą każdego.

Playa de Formentor

Kiedy będziemy chcieli zrobić sobie małą przerwę na odpoczynek, to do swojej dyspozycji mamy Playa de Formentor – jedną z najpiękniejszych plaż na Majorce. Zastanawiasz się, co w niej takiego wyjątkowego? Przede wszystkim czeka na nas tutaj delikatny piasek oraz krystalicznie czysta woda, która zachęca do tego, by zażyć kąpieli. Samo zejście do morza jest bardzo łagodne, więc można tutaj bardzo miło spędzić czas. Jednak to dopiero początek, bo czekają na nas tutaj również malownicze widoki na wysokie skały oraz dużo zieleni. W takim otoczeniu nie trudno o dobry wypoczynek.

Smocze Jaskinie w Porto Cristo

Na naszej liście miejsc wartych do zobaczenia nie powinno zabraknąć również Smoczych Jaskiń. Choć w samej Majorka jest wiele innych jaskiń, to właśnie Coves dels Hams w Porto Cristo cieszą się największą popularnością. Zastanawiasz się dlaczego? Powodów jest kilka. Warto zacząć od tego, że w Smoczych Jaskiniach czeka na nas wiele grot przepełnionych stalaktytami oraz stalagmitami. Jakby tego było mało, to właśnie w tych samych grotach znajduje się największe na świecie podwodne jezioro. To jednak nie wszystko, ponieważ na nim organizowane są koncerty na wodzie. Taka forma rozrywki na pewno zyska w oczach miłośników muzyki klasycznej, ale nie tylko, ponieważ dla wielu z nas może to być ciekawe doświadczenie.