Warto kupić auto używane poleasingowe?

W dzisiejszych czasach mamy taki duży wybór samochodów, że trudno się zdecydować, gdzie szukać pojazdu oraz na jaki model auta się skusić. W dalszym ciągu niewiele osób decyduje się na samochód z salonu, ponieważ koszty są bardzo duże, a w dużo niższej cenie, niekiedy nawet 50% niższej można nabyć praktycznie nowy samochód z niewielkimi śladami użytkowania. Gdzie znaleźć taki pojazd?

Auta poleasingowe używane

Jeżeli chodzi o auta używane leasing to jak najbardziej warto zdecydować się na takie rozwiązanie i to z kilku względów. Po pierwsze w ten sposób można nabyć praktycznie nowe auto, które nie będzie miał dużego przebiegu, będzie w dobrym stanie technicznym. Po drugie dzięki temu można zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy, która można przeznaczyć na inny cel. Auto używane leasingowane wcale nie jest takie złe, jak mogłoby się wydawać. Obecnie na aukcjach można znaleźć samochody w dobrym stanie i w dodatku o małym przebiegu. Nie każda firma wykorzystuje wszystkie firmowe auta do dalekich podróży, dlatego wcale nie są mocno wyeksploatowane. Oczywiście w tym wypadku najważniejsze jest to, aby dokonać dobrego wyboru. Jeżeli chcemy wybierać spośród samochodów używanych leasingowanych, ale kompletnie nie znamy się na motoryzacji to najlepszą opcją będzie wybranie się na takie zakupy z kimś, kto zna się na rzeczy. Ewentualnie można zdecydować się na wykonanie przeglądu w warsztacie u specjalisty, który dokona szczegółowych oględzin. Chociaż wielu osobom samochody używanie po leasingu w dalszym ciągu kojarzą się z autami w kiepskim stanie zarówno wizualnym, jak i technicznym, obecnie zdarza się to bardzo rzadko. Odkąd leasing stał się popularny to coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na taki sposób finansowania zakupu floty do swojej firmy. Dzięki temu wybór aut używanych po leasingu jest bardzo duży i na pewno znajdziemy taki pojazd, który będzie spełniał nasze oczekiwania w 100%.

Z czym należy się liczyć, decydując się na auto używane poleasingowe?

Pojazdy używane leasingowane to dobry wybór i mają dużo zalet, oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że takie rozwiązanie posiada też wady. Pierwszą z nich jest na pewno dość ograniczony wybór marek samochodów i typów ich nadwozia. Przedsiębiorcy zazwyczaj decydują się na auta, które są bezawaryjne i wygodne, dlatego na aukcjach, z pewnością nie znajdziemy oryginalnych, nietypowych modeli. Kolejna wada jest taka, że większość aut używanych leasingowanych zazwyczaj jest słabo wyposażona. Można mieć też zastrzeżenia do sporych rocznych przebiegów, jednak nie jest to z drugiej strony reguła.