Czy samochody w abonamencie to najlepsza alternatywna forma kupna pojazdu?

Bez wątpienia to nowe samochody wywołują najwięcej emocji wśród kierowców, gdyż nie są one dostępne dla każdego. Z drugiej strony, to rynek aut używanych jest tym najbardziej rozbudowanym oraz najpopularniejszym, a przy tym oferującym najlepsze ceny. Niestety, idzie to w parze pewnymi niebezpieczeństwami dla kupujących, w postaci nieuczciwych praktyk handlarzy. Cofnięte liczniki czy też ukryte awarie to tylko próbka tego, czego dopuszczają się niektórzy sprzedawcy.

Od kupna pojazdu za gotówkę w salonie, znacznie bardziej opłacalne będą samochody w abonamencie. Chociaż sam abonament kojarzy się nam z całkiem innego rodzaju usługami, tak naprawdę pod kątem samochodów sprawdza się to naprawdę dobrze. Tego typu forma finansowania jawi się, jako rozwiązanie niemalże dla każdego, a przy okazji pozwala na użytkowanie nowego samochodu nawet tym, których nie stać na gotówkowy zakup pojazdu w salonie. To oczywiście główny, ale nie jedyny element, który przekłada się bezpośrednio na duży sukces abonamentu samochodowego.

Zalety, korzyści, zasady – co proponuje auto abonament?

Abonament na samochód to użytkowanie nowego pojazdu, nie będąc jego właścicielem, w zamian za comiesięczne opłaty abonamentowe. Firmy finansujące, przygotowują swoje oferty abonamentowe umieszczając w nich przeróżne elementy i dodatkowe usługi, aby klient miał do czynienia z atrakcyjną alternatywą względem innych opcji. Kluczem jest to, że nie musimy martwić się chociażby o przeglądy techniczne, serwisowanie, ubezpieczenie, wymianę ogumienia, części oraz płynów eksploatacyjnych, a także o drobne naprawy, czy też samochód zastępczy na wypadek poważnej awarii i dłuższego braku auta. Jedyne o czym musimy pamiętać to to, aby auto było zawsze zatankowane oraz by nie przekraczać ustalonego limitu kilometrów w skali roku. Najczęściej jest to 10 tysięcy kilometrów, natomiast można rozszerzyć limit, jeżeli pojawi się taka potrzeba.